رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در خصوص تبلیغات کذب در فضای مجازی گفت: متاسفانه امروزه شاهد افزایش تبلیغات کذب و دروغین در فضای مجازی با عناوین و مطالب جذاب و اغواگرایانه همچون قرعه کشی‌، خرید ارزان و ... هستیم که کاربران این فضا باید مواظب این تبلیغات باشند تا در دام کلاهبردان گرفتار نشوند.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌محسن محمودی‌ در مصاحبه با برنامه زنده خانواده رادیو تبریز بیان کرد: امروزه بستر فضای مجازی با توجه به قابلیت‌هایی که دارد بعضی از سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌های خصوصی و نیمه خصوصی یک‌سری فعالیت‌ها‌، کسب و کارها‌، بازاریابی و ... را انجام می‌دهند و در بستر فضای مجازی تبلیغات خود را منتشر می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: متاسفانه این روزها شاهد افزایش تبلیغات کذب و دروغین در فضای مجازی هستیم، تبلیغاتی که با استفاده از مطالب و عناوین جذاب و اغواگرایانه به دنبال سوء استفاده هستند، معمولاً در بعضی از مواقع با هدایت به سایت‌های فیشینگ باعث برداشت‌های غیر مجاز از حساب افرادی که در دام کلاهبرداران گرفتار شده‌اند می‌شود.

سرهنگ محمودی در خصوص تبلیغات داروهای لاغری در فضای مجازی نیز گفت: متاسفانه برخی از کاربران زن بر اثر چشم و هم چشمی فریب تبلیغات کذب و دروغ شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در زمینه استفاده از داروهای لاغری یا کرم‌های پوستی را می‌خورند که در نتیجه باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها می‌شود. 

وی در ادامه تصریح کرد: کاربران فضای مجازی خرید‌های خود را از سایت‌های معتبر که دارای سابقه فعالیت طولانی مدت و همراه با نماد اعتماد الکترونیک هستند انجام دهند چراکه به علت نظارتی که بر روی فعالیت خود می‌بینند سعی میکنند حقوق کاربران و مشتریان را رعایت کرده و از انجام فعالیت‌های سودجویانه خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی خاطر نشان‌کرد: پلیس فتا، فضای مجازی را یک تهدید نمی‌داند و نباید صرفاً به این قضیه تهدید آمیز نگاه کنیم بلکه یک فرصت و بستر است که باید از آن به نحو صحیح استفاده کرد ولی به تبع افراد سودجو چون فکر می‌کنند شناسایی نمی‌شوند اقدام به استفاده نامناسب از فضای مجازی می‌کنند که مطمئن باشند پلیس فتا به سراغشان آمده و دست آنها را به قانون خواهد سپرد.

سرهنگ محمودی در پایان گفت: مرکزفوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  آماده دریافت و بررسی هرگونه گزارش، شکایت، پیشنهاد و سؤالات است و کاربران محترم می‌توانند از این طریق در سریع‌ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنند.طبقه بندی: هشدارها، 

تاریخ : یکشنبه 6 اسفند 1396 | 03:38 ب.ظ | نویسنده : MOHAMMAD NABAVI FARAHMAND | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • روانه ورزش